Генпрокуратура просить визнати незаконною приватизацію трьох енергокомпаній

  7 Квiтня, 2015 16:21
  Приватизація компаній проходила за непрозорих умов, аби заздалегідь визначені суб’єкти придбали державні акції.

  Генеральна прокуратура України звернулася до суду щодо визнання незаконним відчуження пакетів акцій ПАТ "Дніпроенерго", ПАТ "Закарпаттяобленерго" та ПАТ "Донбасенерго", що належали державі, повідомляє прес-служба відомства.

  Умови приватизації цих компаній були сформульовані таким чином, щоб штучно створити передумови для придбання державних акцій наперед визначеними суб’єктами, чим було помітно обмежене коло потенційних покупців.

  Через брак конкуренції державний пакет акцій ПАТ "Дніпроенерго" продано за ціною, яка лише на 0,48 % перевищує стартову, а ПАТ "Закарпаттяобленерго" – на 4,2 %. Таким чином відчужені корпоративні права на суму більш ніж 2 млрд грн.

  Зазначається, що недавня приватизація 25 % державного пакета акцій цього ж "Закарпаттяобленерго" відбулася за ціною, яка у 3,9 разів перевищує стартову.

  В разі доведення у суді незаконності відчуження акцій зазначених товариств з’явиться можливість вигідніше продати їх за прозорими умовами, зокрема за рахунок можливої участі в торгах інвесторів з інших країн.

  Теги : ГПУ приватизація дніпроенерго закарпаттяобленерго донбасенерго
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів