Газпромбанк може відібрати заводи Фірташа

  20 Травня, 2015 17:01
  Підприємства олігарха виступають поручителями по кредиту групи Ostchem, але мають борги.

  Газпромбанк відбере 4 хімічних заводи групи Ostchem Дмитра Фірташа, якщо група не погасить позику у 850 млн доларів, пише "Ліга".

  Наприкінці квітня Шевченківський районний суд Києва в рамках кримінального провадження заарештував майже 500 млн куб. м. газу, призначеного для цих заводів. Більше у Фірташа газу в українських ПХГ вже немає.

  Але більшість обсягів газу з 2013 року знаходиться у заставі Газпромбанку під згаданий кредит. Якщо Ostchem не погасить позику, банк може претендувати на хімічні активи Фірташа.

  Олігарху вдалось накопичити газ у 2013 році завдяки ціновим преференціям "Газпрому". Кредитиний договір з Газпромбанком був підписаний у жовтні.

  15 грудня 2014 року Газпромбанк оголосив борг та відсотки по ньому терміновими для погашення. 31 грудня було повідомлено про врегулювання питання. Але 5 травня 2015 року всі чотири заводи Фірташа стали поручителями по кредиту Ostchem перед Газпромбанком.

  На 1 січня 2015 року зобов'язання "Рівнеазоту" за дорученням становлять 234 млн доларів, черкаського "Азоту" - 148 млн, решта 470 млн доларів розподілені між "Стіролом" і Сєвєродонецьким Азотом. Сплатити борг буде не просто - сукупний збиток підприємств за підсумками минулого року становив 35,7 млрд грн.

  Теги : Фірташ ostchem газпромбанк
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів