Газопровід "Північний потік-2" має штучно завищити ціну на газ для України

  7 Квiтня, 2016 23:01
  "Нафтогаз" відчуває небезпеку у будівництві нового російського газопроводу.

  НАК "Нафтогаз України" вважає, що будівництвом газопроводу "Північний потік-2" Росія хоче штучно завищити ціни на природний газ для України. Про це заявив директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко, повідомили "Українські Новини".

  Вітренко заявив, що Росія не може допустити, щоб Україна мала велику конкурентну перевагу за ціну на газ. Тому обхідний газопровід по дну Балтики до Німеччини, звідки Україна буде змушена купувати газ, сплачуючи за його транспортування.

  "Газпром", за словами представника "Нафтогазу", розуміє, що рано чи пізно Європейська комісія змушена буде примусити російську компанію відповідати європейським правилам конкуренції.

  "Це, безумовно, призведе до того, що російський газ по шляху проходження до Європи повинен коштувати за принципом "хаб мінус транспорт", а не "хаб плюс транспорт", як він коштує зараз. У свою чергу це призведе до того, що російський газ в Україні має бути дешевшим, ніж він коштує в Німеччині, причому дешевше набагато", - сказав він.

  Вітренко зазначив, що російський газ в Європі, в даний момент, коштує близько 140 доларів за тис. кубометрів, а з урахуванням транспортування він обходиться Києву в 160-170 доларів за тис. куб. метрів, хоча й повинен коштувати 70 доларів.

  Теги : Росія Нафтогаз юрій вітренко Північний потік-2
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів