"Газ України" хоче стягнути з Ostchem Фірташа 5,7 мільярда

  30 Квiтня, 2015 19:45
  Сума у 5,7 млрд гривень складається з боргу за поставлений "Газом України" підприємствам Ostchem газ в 2010-2011 роках, та з недоотриманих компанією доходів.

  "Газ України", дочірня компанія НАК "Нафтогаз України", 28 квітня подала позов проти підприємств групи Ostchem на загальну суму 5,7 млрд грн.

  Про це повідомили в прес-службі "Газа України".

  Сума складається з боргу за поставлений "Газом України" підприємствам Ostchem газ в 2010-2011 роках, і неоплачений до теперішнього часу, а також з недоотриманих компанією доходів.

  Зокрема, на "Рівнеазот" припадає 1 млрд грн заборгованості і 0,7 млрд грн недоотриманих доходів; на черкаський "Азот" - 0,5 млрд грн і 0,4 млрд грн; на концерн "Стирол" (Горлівка Донецької обл.) - 1 млрд грн і 0,7 млрд грн; на "Сєверодонецький "Азот"- 0,8 млрд грн і 0,6 млрд грн.

  У НАК також нагадали, що Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання слідства про накладення арешту на природний газ в обсязі 499,1 тис. куб. м, який зберігається в сховищах ПАТ "Укртрансгаз" і належить Ostchem.

  Зокрема, накладається арешт на 442,2 млн куб. м газу "Сєверодонецького" Азоту", 49,4 млн куб. м "Рівнеазоту", 7,5 млн куб. м "Стиролу", а також 0,0001 млн куб. м черкаського "Азоту".

  Суд також зобов'язав "Укртрансгаз" прийняти на відповідальне зберігання зазначені обсяги газу та заборонив будь-яке розпорядження ним.

  Вартість газу, на який накладено арешт, становить 3,6 млрд грн.

  Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Генпрокуратура та МВС відкрили кримінальне провадження щодо розкрадання держмайна компаніями Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна у змові з НАК "Нафтогаз" на саме таку суму - 5,7 млрд грн.

  2 квітня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про порушення кримінальної справи за фактом розкрадання держкоштів посадовими особами хімічних заводів Фірташа. 3 квітня очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв на допиті в МВС розповів, що борг хімзаводів Фірташа перед "Нафтогазом" становить близько 360 млн грн, борг перед дочірними компаніями "Нафтогазу" - 3,7 млрд грн.

  Теги : газ Фірташ азот рівнеазот стирол ostchem газ україни
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів