Фукс згадує, як приходив до Тимошенко, щоб викупити борги підприємств Коломойського

  6 Лютого, 2019 10:12
  Олігарх додає, що у той час вже перекрив поставку палива – зупинили вагони зі свіжими ТВЕЛами на кордоні Росії та України, поки з ним не розрахуються.
  Фото: Дмитро Ларін
  Фото: Дмитро Ларін

  У 1990-х роках український олігарх з російським корінням Павло Фукс приїхав назад в Україну, аби домогтися від Тимошенко отримати борги підприємств Пінчука, Ахметова і Коломойського.

  Про це олігарх розповів в інтерв’ю Економічній правді.

  Фукс заявив, що у період 90-х вже жив у Росії та займався поставкою нафтопродуктів, вугілля, коксу, що входили у російську групу "ТВЕЛ".

  Саме у "ТВЕЛ" Фукс викупив борги українського "Енергоатома" – 60 із 62 млн доларів.

  Пізніше Фукс переїхав в Україну та зміг домовитися, аби йому віддали найкрупніших споживачів електроенергії України, що заборгували "Енергоатому".

  "Було так: я приходжу на прийом до Юлії Тимошенко і кажу: "хочу отримати борги підприємств Пінчука, Коломойського та Ахметова". Вона: "ти що, геть знахабнів?". Я кажу: "ну, тоді не отримаєте ядерне паливо, поки зі мною не розрахуєтеся", – згадує Фукс.

  Олігарх додає, що у той час вже перекрив поставку палива – зупинили вагони зі свіжими ТВЕЛами на кордоні Росії та України, поки з ним не розрахуються. У той час на Запорізькій АЕС треба було змінювати відпрацьоване ядерне паливо. Через відсутність свіжого палива станцію призупинили.

  "У результаті я отримав можливість збирати гроші з промислових споживачів електроенергії. Мені усі заплатили 100%, а Коломойський сказав – 10% знижка. Я кажу: "не дам". А він мені: "я тоді тобі нічого не заплачу". Я кажу: "Як? Там же розпорядилась Юлія Володимирівна". А він: "І їй скажи, що нічого не заплачу". У результаті я йому вступив. Він єдиний вижав з мене 10%", – підкреслює Фукс.

  До слова, бізнесмен Павло Фукс народився у Харкові, потім переїхав до Москви, де заробив капітал. У 2015 році Фукс отримав новий український паспорт.

  Однак український олігарх продовжує вести свій бізнес у Росії. Зокрема, є одним зі засновників компанії, відомої за проектом "Москва-сіті".

  Статки Фукса журнал "Фокус", куди він увійшов у 2017 році, оцінив у 270 млн доларів.

  В Україні Фукс відомий скупкою токсичних активів у оточення Віктора Януковича.  

  Теги : Коломойський Тимошенко Павло Фукс
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів