Фірташ постачає українську сировину для виробництва титану на свій завод у Криму - ЗМІ

  24 Квiтня, 2016 17:56
  ЗМІ з'ясували, що Фірташ де-факто досі володіє "Кримським титаном", якому поставляє українську сировину.

  Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу, постачає ільменіт (сировину для виготовлення титану – ред.) заводу "Кримський титан", який знаходиться на территорії анексованного Росією Криму.

  Про це йдеться в програмі "Слідство.Інфо" на "Громадському ТБ".

  Зазначається: "Кримський титан", який раніше належав Дмитру Фірташу, після анексії Росією Криму, був переданий в оренду московській компанії ТОВ "Титановые инвестиции", засновником якої є кіпрська компанія "Летан Інвестментс лімітед", на яку зареєстрована також австрійська компанія Group DF International Фірташа.

  Таким чином, йдеться в програмі, "де-факто завод лишався власністю українського олігарха, а де-юре тепер працює за російським законодавством".

  Втім, наголошується, після блокади півострова та офіційного закриття портів до "Кримського титану" - ключового підприємства Фірташа - стало фактично неможливо постачати до нього ільменіт з України.

  Однак авторам програми вдалось отримати документи, за допомогою яких вони відстежили шлях постачання українського ільменіту на фірташівський "Кримський Титан".

  Так, з’ясувалось, що відстежуваний вантаж був відправлений з Межиріченського гірничо-збагачувального комбінату, якому належать 10 та 11 кар’єр.

  "Після видобутку ільменіт вирушив до порту "Южний", що поряд з Одесою. Його везли залізницею в конкретний приватний портовий термінал. Згідно з документацією, судно "Катя" з ільменітом направлялося у російський порт Кавказ, що знаходиться у Керченській затоці. Однак, згідно з даними міжнародного сайту з відстеження морських суден marinetraffic.com, у затоці "Катя" стояло поруч з судном під російським прапором "Нєфтєрудовоз", - зазначається в програмі.

  Крім того, наголошується: журналістам вдалось зафіксувати, як ільменіт з "Каті" перевантажувався на "Нефтерудовоз", який потім зайшов до анексованого порту в кримській Керчі.

  "На підтвердження факту заходу "Нефтерудовозу" в кримський порт ми також отримали фото безпосереднього з самої Керчі. Їх зробили 6 квітня 2016 року під час розвантаження судна, яке забрало вантаж у "Каті". На них чітко видно і назву "Нефтерудовоз", і розвантажену поруч ільменітову руду", - підкреслюють автори програми.

  Нагадаємов Австрії після запиту Німеччини обшукали будинок Фірташа.

  Теги : Крим Фірташ Group DF Україна кримський титан керч
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів