Євродепутати закликають не давати гроші українським АЕС

  2 Липня, 2015 09:32
  Продовження роботи ядерних реакторів зумовлює підвищені ризики аварій, стверджують в Європарламенті.

  22 депутати Європарламенту підготували спільного листа до Єврокомісії та Європейського банку реконструкції і розвитку з вимогою відкласти кредитування українських атомних електростанцій, допоки в Україні не буде запроваджена повноцінна транскордонна оцінка впливу на навколишнє середовище в умовах продовження роботи атомних енергоблоків у понадпроектний строк.

  Про це повідомила прес-служба Національного екологічного центру України.

  Це звернення було ухвалене після зустрічі з представниками європейських неурядових організацій CEE Bankwatch, Greenpeace та Nuclear Transparency Watch.

  Зазначається, що продовження роботи ядерних реакторів загрожує аваріями з руйнівним впливом на довкілля та людей в Україні, а також за її межами.

  Згідно з Конвенцією UNFCC про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті, під час підготовки рішення про прийнятність продовження роботи АЕС має здійснюватися оцінка впливу на навколишнє середовище.

  Виконання цього зобов’язання є умовою надання кредитів ЄБРР та Євратому. Проте Мінприроди України поки що не вимагає від НАЕК "Енергоатом" проведення такої оцінки.

  Теги : кредит АЕС європарламент
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів