"Енергоатом" жаліється, що не може денонсувати угоду з Росією щодо добудови АЕС

  8 Червня, 2015 13:10
  Без денонсації угоди, яка існує, чеська ‎Škoda відмовляється допомагати Україні.

  НАЕК "Енергоатом" вже рік не може денонсувати угоду з Росією з приводу добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС.

  Про це повідомив президент "Енергоатому" Юрій Недашковський.

  Це неможливо зробити через бюрократичні перепони, адже проект - урядовий (свого часу був прийнятий на рівні Кабміну). Тому, наприклад, МЗС дозволяє собі робити висновки щодо неможливості денонсації, не маючи на це аргументованих підстав, заявив глава НАЕК. 

  "Ми направляємо в Міністерство закордонних справ звернення: давайте денонсуємо угоду з РФ, а вони нам пишуть зауваження: "Ваші будівельні конструкції не витримають іншого обладнання", - повідомив Недашковський.

  У звязку з неможливістю денонсації угоди не поспішає допомагати Україні і чеська компанія Škoda. Там аргументують участь у добудові енергоблоків попереднім розірванням домовленостей з РФ.

  Нагадаємо, проект добудови цих двох енергоблоків приймався урядом України часів Віктора Януковича, у 2012-му році. Вартість проекту була оцінена в 40 млрд грн, з яких 80% планувалось залучити за рахунок кредиту РФ, а 20% - за рахунок надбавки на тариф електроенергії. 

  У липні 2014 р. Недашковський заявив, що Україна відмовляється від угоди через відсутність будь-яких зрушень щодо будівництва з боку Росії.

  "Енергоатом" розглядає як один із варіантів заміни російських реакторів на майбутніх блоках реактор чеського виробництва В-320, який зручно доставляти до ХАЕС залізничним транспортом.

  Теги : Енергоатом хмельницька аес ядерний реактор юрій недашковський Škoda
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів