Експорт українських харчів у Росію впав до історичного мінімуму – Павленко

  19 Серпня, 2015 13:20
  За останні півроку обсяги продовольчої торгівлі з РФ становили лише 2%.
  Міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко
  Міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко

  Частка російського ринку в експорті української продукції досягла рекордного мінімуму і становить 2% за перше півріччя 2015 року, порівняно з 8% за такий же період минулого року. Таким чином, Україна довела обсяги продовольчої торгівлі з Росією до історичного мінімуму.

  Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, передає прес-служба його відомства.

  Як зазначається, в абсолютному вираженні експорт до Росії за останні півроку становив 125 млн дол., що на 80% менше від аналогічного показника того року. Крім того, за 2010-2014 роки обсяг торгівлі продовольством з Росією впав на 40%.

  Замість Росії українські аграрії "відкривають" для себе ринки Європи, Африки, Азії та Америки. За словами міністра, введені російською владою штучні обмеження, м’ясні та молочні торгові війни, блокада деякої продукції швидко "переорієнтувала" українських виробників на користь інших ринків.

  Міністр агрополітики також наголосив, що з початку 2016 року українські виробники будуть вести діяльність в умовах повноцінної економічної асоціації з ЄС. При цьому, Росія не зможе серйозно вплинути на експорт нашої продукції, навіть якщо застосує санкції.

  А імпорт російського продовольства, за словами Павленка, не відіграє суттєвої ролі на ринку України, тому скорочення його обсягів чи цілковита заборона ніяк не вплинуть на продовольчу безпеку країни.

  Читайте також: Росія буде закупати сало в Китаї та Бразилії – аби не в Україні
  Теги : Росія українська продукція експорт
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів