До угоди з МВФ міжнародні ринки залишаться зачиненими для України – експерт

  10 Серпня, 2018 14:37
  В разі невиконання умов Міжнародного валютного фонду Україні загрожуватимуть девальвація, інфляція та соціальні проблеми.

  В разі неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) до листопада 2018 року Україна зіткнеться зі значними викликами для економіки.

  Таку думку висловив спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса, передає Голос Америки.

  "Ми вже бачили затримку з пенсійними виплатами в липні, які виявили проблеми з ліквідністю в уряді України. Проблема виникла через неспроможність українського уряду втілити план запозичень за нормальних економічних умов на внутрішніх та міжнародних ринках. В обох випадках, проблеми стались через те, що Україна не досягла компромісу з МВФ", – вважає експерт.

  На його думку, все це може обернутися проблемами з виконанням бюджету та валютною кризою цієї осені.

  "Останнє (Україна може отримати) через недостатні державні кошти для обслуговування та виплати зовнішнього боргу. Ці кошти потрібно рефінансувати. Водночас, міжнародні ринки залишаються зачиненими до того часу, як Україна досягне угоди з МВФ. Уряд не може продавати євробонди. Також, немає можливості отримувати гроші від офіційних позичальників, таких як Світовий банк, або ЄС, адже вони також пов'язані з траншем МВФ", – додав Сергій Фурса.

  Він прогнозує Україні девальвацію гривні.

  "Звичайно, уряд буде намагатись не чіпати пенсії, але інвестиційна діяльність знизиться до нуля, що може зашкодити зростанню ВВП та робочих місць. Це призведе до девальвації, інфляції та соціальних проблем", – заявив експерт.

  Як відомо, днями держсекретар США Помпео нагадав президенту України Порошенку про невиконані вимоги МВФ.

  Теги : МВФ інфляція Україна девальвація
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів