Директор МВФ закликає кредиторів України підтримати реструктуризацію

  23 Вересня, 2015 10:39
  Вона зазначила, що активна участь всіх власників українських євробондів у реструктуризації боргу є дуже важливою.
  Фото з відкритих джерел

  Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард закликає міжнародних кредиторів України підтримати реструктуризацію частини держборгу країни, умови якої були досягнуті під час переговорів з Комітетом кредиторів 27 серпня.

  Про це сказано в заяві МВФ, оприлюдненій на сайті організації.

  Там зазначено, що параметри реструктуризації (а саме повне списання 3,6 млрд дол., відстрочка платежів у сумі 11,5 млрд дол. на 4 роки та фіксування ставки купона за всіма бондами на рівні 7,75% річних) відповідають цілям програми співпраці між Україною і МВФ та є умовою подальшого фінансування програми.

  На переконання Лагард, виконання цих умов знизить боргове навантаження і зменшить щорічну залежність від зовнішнього фінансування. Тому вона закликала всіх кредиторів України підтримати цю пропозицію з боргової операції.

  Очільниця МВФ також відзначила, що, незважаючи на дуже складні обставини, економіка України поступово відновлюється, а валютний ринок уже якийсь час демонструє стабільність, поступово вертається довіра до банківської системи, знижується інфляція. Вона висловила сподівання, що українська влада продовжать реалізацію структурних реформ.

  Нагадаємо, Україна домовилась про списання 3,6 млрд доларів боргу, що складає 20% від загального обсягу. Однак власники єврооблігацій на 500 млн доларів виступили проти умов реструктуризації цього випуску і загрожують зірвати боргову операцію.

  Верховна Рада затвердила умови реструктуризації, а Президент Петро Порошенко їх схвалив, підписавши відповідний пакет законів.

  22 вересня Мінфін заявив про намір завершити реструктуризацію зовнішніх боргів до 1 грудня поточного року і призупинив всі виплати за зовнішніми зобов'язаннями.

  Теги : МВФ реструктуризація Крістін Лагард кредитори
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів