Держгроші для друга Порошенка: транш ЄС під загрозою через скандал із дотаціями

  12 Березня, 2018 12:23
  Євродепутати вбачають ознаки корупції у схемі розподілу держдотацій для українського АПК.

  Європейський Союз може анулювати новий транш через скандал, що виник довкола українських держдотацій в АПК. Євродепутати мають питання до того, як Україна реалізує внутрішню дотаційну політику агропромислового комплексу.

  Про це повідомляє Новое время.

  Так, 7 березня в Європейському парламенті відбувся круглий стіл, під час якого депутати Фульвіо Мартушчелло та Альберто Сіріо ініціювали дискусію на тему непрозорості розподілу дотацій серед українських аграріїв.

  Євродепутати вважають, що в схемі розподілу є ознаки корупції й це може негативним чином вплинути на виділення Україні нового траншу ЄС.

  "35% державних дотацій всього українського АПК були розподілені на користь одного з найбільших агрохолдингів країни – промислового монополіста "Миронівський хлібопродукт", який займається виробництвом курячого м’яса і має найвищу дохідність в галузі. Головний акціонер компанії входить в рейтинг Forbes найбагатших людей планети", –  зауважив Сіріо.

  Євродепутат вважає, що 4 млрд гривень дотацій логічніше було б дати тим фермерським підприємствам, які дійсно гостро потребують держдопомоги, адже низка підприємств зернового сектору взагалі не потрапила до списку напрямів дотування.

  Депутати Європарламенту закликають президента України, прем’єр-міністра, профільні комітети Верховної Ради звернути пильну увагу на схеми формування державних дотацій в АПК та принципи їх розподілу в 2018 році й надалі.

  Як відомо, власником агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт", який отримує значну частину державних дотацій, є мільярдер Юрій Косюк – друг і позаштатний радник президента Петра Порошенка.

  Теги : Порошенко транш ЄС Петро Порошенко юрій косюк миронівський хлібопродукт дотації
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів