Держборг України вже понад 1,5 трлн гривень

  23 Травня, 2015 15:52
  Навіть за підтримки МВФ та інших донорів теперішній рівень боргового навантаження на країну є непідйомним.

  За підсумками першого кварталу цього року державний і гарантований державою борг становить 1,5243 трлн грн, зрівнявшись із минулорічним номінальним ВВП країни (1,567 трлн грн), повідомляє "Дзеркало тижня".

  Зазначається, що хоч у доларовому еквіваленті державний і гарантований борг зменшився торік на 3,4 млрд дол. - до 69,8 млрд, у гривневому еквіваленті через майже триразову девальвацію національної валюти цей показник за попередній рік зріс на 88,2%, досягнувши 1,1 трлн грн і переваливши за 70% вітчизняного ВВП.

  Навіть із допомогою МВФ та інших донорів теперішній рівень боргового навантаження на державу є непідйомним.

  Так, Україна минулого року отримала 9 млрд дол., виплатила ж – 14 млрд. Цього ж року поки що очікується близько 8 млрд, а виплатити за позиками потрібно 16 млрд. За найближчі ж 4 роки Україна за внутрішніми і зовнішніми позиками має виплатити понад 47 млрд дол., тоді як потенційна допомога наразі не перевищує 15 млрд.

  Лише пролонгація зі зниженням ставок запозичень (без їх часткового списання) хоч якось може покращити ситуацію, проте тільки на найближчі 5 років, а державний і гарантований державою борг все одно буде перевищувати 70% від ВВП.

  Теги : ВВП Україна держборг
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів