Держбанки з дозволу Гонтаревої "зливають" інформацію Путіну

  20 Червня, 2017 15:59
  Фінустанови надалі працюють у "ворожих" програмах, що розвінчує острах РНБО про тотальне шпигунство РФ.

  Найбільші державні банки "ПриватБанк", "Укрексімбанк", "Ощадбанк" і "Укргаз" продовжують працювати на російських програмних комплексах для обробки транзакційних операцій, попри загрозу втручання РФ в системи зберігання даних, інформує сайт редактора програми "Гроші" Олександра Дубінського Dubinsky.pro.

  Така безпечність розвінчує острах Ради нацбезпеки про те, що "ворожі" програми можуть виконувати шпигунські функції і збирати дані про українських користувачів і компаніях для російських спецслужб.

  Інтернет-видання наголошує, що системи процесингу несуть для держави ще більшу загрозу, бо, окрім особистої інформації, дані про операції по карті містять ще й персональну фінансову інформацію: розмір доходів і витрат, місця і спрямування розрахунків, обороти тощо. Особливий інтерес це може становити при аналізі операцій співробітників спецслужб, силовиків та армії.

  "Працівники поліції, СБУ і Нацгвардії обслуговуються в "Ощадбанку" та "Укргазбанку". Однак це не заважає топ-менеджерам цих банків обробляти всю інформацію на російських платформах: зокрема, на "Openway" ("Укрексім" і "Ощадбанк"), "Compass+" ("ПриватБанк") і "Smartvista" ("Укргазбанк"). Всі ці банки використовують власні процесингові центри, побудовані на російському програмному забезпеченні", - стверджує Dubinsky.pro.

  Також низка приватних комерційних банків активно працює на програмних комплексах агресора. Це "Індустріалбанк", "Кредобанк", "Промінвестбанк", "Укрсиббанк", "Укрсоцбанк".

  При цьому, таку діяльність покриває Національний банк, наголошуючи на зворотному. Мовляв, НБУ, починаючи з 2014 року, "проводить послідовну політику відмови від використання інформаційних і програмних продуктів виробництва компаній РФ".

  Однак аналіз нормативної бази Нацбанку вказує на те, що там постійно зміщують дату переходу банківських установ на "неросійські" процесингові і програмні комплекси. Спочатку екс-глава НБУ Валерія Гонтарева підписала заборону на роботу з системами обробки даних РФ у листопаді 2014 року, де передбачався 3-місячний термін для переходу.

  У травні 2016 року банкам дали відстрочку до 31 травня 2017 року, а вже у вересні 2016 року відстрочку продовжили до 31 грудня 2018 року.

  "Так що рядовим українцям користуватися 1С, "Однокласниками" і "Яндекс-картами" ні в якому разі не можна, тому що Путін нападе. А зливати цьому ж Путіну дані про всі фінансові транзакції українців через державні банки (понад 50% ринку) - можна. Гонтарева дозволила:)", - резюмував Дубінський.

  Нагадаємо, раніше Євросоюз закликав українську владу "не перегинати палицю" в питаннях нацбезпеки.

  Теги : РФ Приватбанк нбу РНБО гонтарева шпигунство банки Ощадбанк Укргазбанк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів