Держава "узялася" за бурштинову галузь: пишуть план

  14 Серпня, 2015 11:55
  Потенційні запаси бурштину в Україні можуть становити від 2 до 10 тис. т.

  Віце-прем’єр Валерій Вощевський доручив Міністерству екології розробити план - т. зв. "дорожню карту" щодо видобутку бурштину в Україні. 

  Рішення було прийняте після наради з питання видобутку бурштину, повідомили в секретаріаті Кабміну.

  Необхідно визначитися, яким чином має бути організований видобуток бурштину: державна монополія, монополія комунальних підприємств чи вільний ринок. Це ж саме стосується ринку збуту та права на експорт.

  "Дорожня карта" має вирішити питання прийнятних технологій видобутку бурштину, порядку отримання дозволів, відновлення територій, що вже постраждали внаслідок нелегального видобутку.

  Вощевський вважає за необхідне законодавчо закріпити обов’язки та відповідальність щодо рекультивації ділянок після легального видобутку бурштину, а також заборонити застосування помпового методу.

  Окремо треба продумати залучення місцевого населення до легального видобутку. Зараз бурштин нелегально добувають 50 тисяч людей.

  Зазначимо, за інформацією експертів, Україна минулого року нелегально експортувала до 70 т бурштину загальною вартістю близько 230 млн дол

  Потенційні запаси бурштину можуть становити від 2 до 10 тис. т, але на сьогодні в Україні відомі лише два родовища бурштину. Інші його поклади класифікуються як рудопрояви, які є недостатньо розвіданими.

  Теги : бурштин вощевський
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів