Демчишин озвучив збитки українських шахт

  8 Серпня, 2015 16:59
  Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявляє, що робота вугільних підприємств України на сьогодні є збитковою, і обсяг фінансових втрат щомісяця становить близько 250 млн гривень.

  "На даний момент збитки щомісяця всіх 35 шахт складають десь приблизно не менше 250 млн гривень щомісяця. Тому очікувати, що ми зможемо зробити чудо і розвивати шахти без коштів - неможливо", - сказав Демчишин.

  За його словами, щоб збільшити самоокупність шахт, необхідно збільшити видобуток, що в свою чергу, вимагає капіталовкладень в приблизно 1 млрд гривень.

  "Протягом дуже короткого періоду - трьох-шести місяців, ми могли б вивести більшість цих перспективних шахт в беззбитковий стан", - сказав Демчишин, додавши, що зараз такої суми в Міненерговугілля немає.

  "У країні йде війна, більшість шахт розташовані в зоні проведення антитерористичної операції. Насправді тільки десять шахт знаходяться далеко від зони АТО. Більше того, є шахти, які постійно обстрілюють, в яких вимикається світло. Обстріляли Луганську ТЕС. Відповідно, відключилося поставки електроенергії, 8 шахт були закриті", - підкреслив Демчишин.

  Крім того, міністр зазначив, що для транспортування вугілля зі східних регіонів України перешкоджає фактично зруйноване залізничне полотно і неможливість відновлення інфраструктури в умовах постійних обстрілів.

  В українському уряді заявили про брак вугілля для українських ТЕС і проблеми з заготівлею його на зиму, оскільки більшість шахт розташовані на охопленому бойовими діями Донбасі. Серед основних імпортерів Кабмін вибрав Південну Африку, де ціна вугілля на ринку одна з найнижчих.
  Крім того, чиновники розглядають варіант закупівлі вугілля у сепаратистів, взяли під контроль шахти на окупованих територіях. Основний аргумент на користь такого рішення - ціна все одно буде нижчою, ніж у Росії.

  Нагадаємо, раніше Демчишин заявив, що вартість вугілля імпортованого з ПАР становить 77-78 доларів за тонну

  Теги : демчишин
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів