Бюджет за два роки втратив мільярди через гральний бізнес

  27 Сiчня, 2017 13:09
  Азартні ігри поза законом не лише нікуди не зникли, а значно збільшили оберти.

  Державний бюджет за останні два роки збагатився б на понад 10 млрд грн від легалізації азартних ігор, пише bihus.info.

  Тим часом гральний бізнес поза законом не лише нікуди не зник, а значно збільшив оберти.

  Нелегальність не призвела до закриття гральних точок. Букмекери та мережі гральних автоматів "переходять" під крило когось з лотерейних операторів. А гральні автомати називають системою продажу електронних лотерейних квитків. Формальна нелегальність відбилась лише на втрачених бюджетом податках.

  Міністр МВС Арсен Аваков каже, що бореться з азартним підпіллям, однак, видання наголошує, що після цього клуби оживають завдяки ребрендингу.

  Так, вивіска "Спортлото" практично перетворила мережу гральних автоматів на легальний бізнес. При цьому - не змінивши його суть. Адже під такою вивіскою гральні автомати перетворились на розповсюджувачів державної лотереї за ліцензією "Української національної лотереї.

  Нагадаємо, з 2009 року усі види азартних ігор в Україні були заборонені. Казино, гральні автомати, спортивні букмекери мали закритись. Виняток зробили лише для звичних і безпечних лотерейних квитків державних лотерей, які насправді, не є державними.

  Загалом в Україні є чотири компанії-оператори державних лотерей "Українські національні лотерї" (УНЛ), "М.С.Л.", "Патріот" та "Ощадбанк". Ці оператори ліцензовані державою на виготовлення та розповсюдження лотерей (на цьому державність закінчується). І саме державний "Ощадбанк" попри наявність ліцензії - лотереями не займався.

  Строк дії ліцензії у всіх операторів скінчився ще 2014 року. І виявилось, що порядок подовження або видачі нової ліцензії - відсутній.

  Як повідомляє видання, тодішній міністр фінансів Олександр Шлапак назвав діяльність операторів незаконною та повідомив про створення робочої групи, яка буде працювати над новим законопроектом. За підрахунками міністра "азарт" мав принести до бюджету 5 млрд грн. Однак реалізувати плани Шлапак не встиг.

  Наступний міністр фінансів Наталя Яресько також не змогла втілити таку ідею з прибутком у 5 млрд грн.

  Мінфін у 2016 році для регуляції ринку азартних ігор спромігся лише повторно подати на розгляд парламенту законопроекту "Про детінізацію ринку азартних ігор та забезпечення доходами бюджету з метою виконання соціальних зобов’язань", підготованого минулим урядом.

  Комітет з питань запобігання і протидії корупції ВРУ забракував цей законопроект ще у 2015 році, повернув і цього разу. Пояснили: через наявність корупційних ризиків, адже там чітко не визначали поняття "лотерея" та "участь в лотереї". Фактично, проектом могли узаконити нинішній стан справ із мережами гральних автоматів під франшизою лотерей.

  Таким чином за минулий рік Мінфін взагалі нічого не зробив для врегулювання ринку азартних ігор.

  Теги : держбюджет гральний бізнес
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів