Бізнес втрачає мільярди від тарифної політики "Укрзалізниці" – ЄБА

  10 Серпня, 2018 17:49
  При цьому в Україні залишається невирішеною проблема дефіциту локомотивів для перевезення промислових вантажів.

  Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) просить Державну регуляторну службу і "Укрзалізницю" оголосити мораторій на підвищення вантажних тарифів, передає Мінпром.

  Мораторій пропонується ввести до створення національної комісії регулювання транспорту – незалежного органу, який буде регулювати тарифну політику, в тому числі в сфері залізничного транспорту.

  Відзначається, що працюючі в Україні компанії і підприємства вже відчули негативний ефект від ініціатив "Укрзалізниці" щодо підвищення тарифів. Втрати бізнесу оцінюються асоціацією в мільярди гривень.

  Зокрема, з 31 жовтня 2017 року на 15% підвищено тариф на вантажоперевезення, з 19 лютого поточного року змінена процедура визначення плати за використання вагонів – в результаті чого витрати вантажоперевізників виросли на 30-35%. Крім того, з 27 липня "Укрзалізниця" ввела нові ставки за використання своїх вагонів.

  За оцінками ЄБА, в цілому невиконання плану капітальних інвестицій і незбалансоване підвищення тарифів вже обійшлося української промисловості в додаткових 19 млрд гривень. При цьому, отримавши колосальні додаткові кошти, держкомпанія як і раніше не може вирішити проблему з дефіцитом локомотивів для перевезення промислових вантажів.

  Нагадаємо, як на Закарпатті через дефіцит вагонів під загрозою зриву була робота асфальтних заводів.

  Теги : тарифи бізнес укрзалізниця втрати Євген Кравцов Омелян
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів