Банк "Михайлівський" визнано неплатоспроможним - експерт

  23 Травня, 2016 13:21
  Банк став "жертвою" власника Платинум Банку Бориса Кауфмана, який має тісні зв'язки з куратором банківського нагляду, членом правління НБУ Катериною Рожковою.

  Правління НБУ визнало банк "Михайлівський" неплатоспроможним.

  Про це написав у Facebook фінансовий експерт і журналіст Олександр Дубинський.

  Він стверджує, що за банкрутством банку стоять власники Платинум Банку Борис Кауфман та Олександр Грановський.

  Виконавцями "оборудки" Дубинський вважає в.о. члена правління НБУ Катерину Рожкову, главу наглядової ради Платинум Банку Дмитра Зінкова і нового голову правління цього ж банку Ігоря Дорошенка.

  "Банк "поклали", щоб перевести в Платинум кредитний портфель фізосіб, які отримували позики на покупки у торговій мережі "Ельдорадо", а також перекинути схемні фінансові компанії, через які "надувався" капітал "Михайлівського". Тепер вони будуть "надувати" Платинум", - написав Дубинський.

  Власник банку - Віктор Поліщук, який також є власником торговельних мереж електроніки "Технополіс", "Ельдорадо", торговельного та бізнесового центру Gulliver у Києві.

  Поліщук, за словами Дубинського, готувався до того, що буде введено тимчасову адміністрацію, а потім - розпочато ліквідацію, але не хотів віддавати бізнес.

  Однак джерела в "Михайлівському" стверджують, що шляхом оформлення векселів найбільш якісний кредитний портфель банку і частину фінансових компаній, через які велися кредитні операції, вже продано Платинум Банку.

  В "Платинум" також переведено кредитний портфель торгової мережі "Ельдорадо" - це близько 500 млн гривень, виданих самій мережі, та ще 500 млн гривень, виданих у вигляді споживчих кредитів на покупку товарів в "Ельдорадо".

  "Цей портфель буде швидко погашатися, і має вирішити проблему ліквідності Платинум Банку", - заявило джерело.

  У пості за 19 травня Дубинський писав щодо ситуації в банку "Михайлівський" таке:

  "Користуючись своїми контактами з куратором банківського нагляду, членом правління НБУ Катериною Рожковою, пан Кауфман намагається тиснути на менеджмент і власника банку "Михайловський" Віктора Поліщука, яким по різних каналах пропонують погодитися на об'єднання з підконтрольним Кауфману банком Платинум або продати йому частину портфеля/бізнесу".

  Дубинський додав, що "Платинум" "хронічно не виконує нормативи Нацбанку, потребує докапіталізації і тримається тільки за рахунок "даху" Рожкової та перекидань коштів (а/п Бориспіль, Аерорух, Мегаполіс)".

  Співінвестором об'єднаного банку на базі "Платинума" та "Михайлівського" може стати Сергій Тігіпко, який, за даними Дубинського, кілька разів зустрічався з Кауфманом і Зінковим з цього приводу.

  Теги : банкрутство кауфман платінум банк банк михайлівський дубинський віктор поліщук
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів