Авант-Банк Яреми та Гелетея оголошено банкрутом

  29 Сiчня, 2016 17:17
  До категорії проблемних його віднесли ще у грудні 2015 року.
  Одне з відділень Авант-Банку у Києві
  Фото з відкритих джерел
  Одне з відділень Авант-Банку у Києві

  Правління Національного банку внесло ПАТ "Авант-Банк" до категорії неплатоспроможних.

  Про це йдеться в постанові № 44 від 29 січня 2016 року, повідомляє прес-служба НБУ.

  Банк було віднесено до категорії проблемних на початку грудня 2015 року. Тоді було виявлено, що стан ліквідності Авант-Банку значно погіршився. Почались надходження скарг від клієнтів стосовно невиконання банком зобов’язань.

  НБУ констатував, що у акціонерів відсутні чіткі плани щодо поповнення ліквідності банку.

  Кошти 96% вкладників будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у повному обсязі на суму близько 550 млн грн.

  Станом на 1 жовтня 2015 року за розміром активів (3,27 млрд грн) "Авант-Банк" займав 34 місце серед 123 платоспроможних українських банків.

  Зазначимо, що власником 100% акцій Авант-Банку опосередковано є Ігор Завацький. Він очолював наглядову раду банку в 2011-13 роках, та з січня 2014 року. "контролював" банк за дорученнями, оскільки частки в компанії були розподілені між двома громадянами Белізу і дев'ятьма громадянами Сейшельських островів.

  Авант-Банк входив в орбіту впливу колишнього генпрокурора Віталія Яреми. Наприкінці його головування в ГПУ було видане розпорядження, що усі робітники відомства будуть отримувати зарплати саме через цей банк. У банку тримав багатомільйонний депозит й син Яреми - Валерій, який був навіть у віці 23 років помічником голови правління банку.

  Віце-президентом банку був Валерій Гелетей, колишній міністр оборони, а на початку 2000-х - начальник карного розшуку Києва. На цій посаді він змінив в 2001 році Віталія Ярему. Вони взагалі давні соратники -  коли в лютому 2005 року Ярема став начальником київської міліції, Гелетей керував столичним УБОЗ.

  Влітку 2015 року з'явилась інформація, що банк член фракції БПП, екс-власник Партнер-банку Олексій Савченко оформляє контроль над Авант-Банком. 

  Теги : банкрутство Валерій Гелетей Віталій Ярема Фонд гарантування вкладів авант-банк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів