Аваков: На ринку продавці бурштину заробляють 500 млн доларів в рік

  23 Червня, 2015 09:55
  Держава не може контролювати видобуток та продаж бурштину, доки парламент не прийняв відповідні законопроекти.
  Facebook Арсен Аваков

  В середньому на ринку продають тіньового бурштину на 500 млн доларів у рік.

  Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

  Аваков розповів, що тіньовий добуток бурштину ведеться в Житомирській, Рівненській та Волинській областях і старателі та перекупники отримують сотні мільйонів доларів прибутку в той час, коли у Держбюджет не йде нічого.

  Видобуток бурштину, на думку міністра, дуже прибуткова і селяни, які працюють цілими сім’ями мають тисячі доларів. Перекупники отримують ще більше і надалі створюють капітал, який дозволяє їм наймати свою охорону, "самооборону", і підкуповувати місцеву владу, міліцію, СБУ та прокуратуру.

  Аваков зазначив, що схема з продажу добутого в Україні бурштину виходить за її межі в Польщу та Азію. Саме в сусідню країну бурштин вивозиться контрабандою, там його сертифікують і звідти відправляють на ринки Азії.

  Україна, за словами Авакова, не отримує ніяких коштів за податки та сертифікати, бо у законодавстві не розглядається це питання, а у парламенті є люди, які зацікавленні у знаходженні цього бізнесу в тіні.

  Глава МВС заявив, що для регуляції видобутку та продажу бурштину Верховна Рада повинна легалізувати цей бізнес. Старателі мають заробляти легальні кошти, а держава отримувати податки. Аваков звернувся до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з проханням підтримати законопроекти про легалізацію добування бурштину і виділити час для голосування.

  Теги : Верховна Рада Арсен Аваков бурштин
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів