Пригоди бравого солдата Щура

  20 Серпня, 2015 09:56
  День 20-й

  Кидання гранат. 
  Нас повели кидати гранати. Поки перші два взводи кидали (у них був іспит), нас відвели неподалік, щоб ми там чекали. Місце, де ми чекали – закинуті навчальні приміщення. 
  Походив по них трохи – пофотографував. 

  Потім в нас покликали. Але спершу почали з того, що показали нам, як готується коктейль Молотова. Кожен налив у пляшку суміш і заткнув горло пляшки шматою. Там, як виявилось, не все просто з тим, як зробити цей шнур, щоб він ні в пляшку не впав, ні з пляшки не випав. 

  Цікаво – чи будуть коли-небуть викладати збирання барикад з шин на швидкість?
  Далі ми кинули цей коктейль молотова в бетонну споруду. 

  А потім – гранати. 
  Одягся у бронежилет, каску і побіг. 

  Там така схема, що гранати видають між тим місцем, де всі чекають своєї черги, щоб кинути, і окопом, з якого кидають. Ну отже добіг я до "складу" з гранатами. Видали РГД і ще одну протитанкову комулятивну (вибачте, але за день мені вивітрилась її назва). Запали окремо, всьо окремо. Скручувати їх тре вже перед кидком. До моменту скручення, "гранатами можна у футбол грати" – так мені пояснили пізніше.

  Але це мені пояснили вже після того, як я настрашився, заспокоївся, знову настрашився, знову заспокоївся і кинув гранату.

  Отже я біжу до окопу. В руках у мене розібрана граната, якою полюють на танки, і я боюся впасти. Прибігаю. Першою я кидаю комулятивну протитанкову гранату. У неї є парашут, який їй дозволяє правильно приземлитись на танк. Капітан пояснює, як її привести в бойове положення. Я скручую, розгинаю вусики, витягаю кільце і кидаю подалі. Ми присідаємо. Я думаю – цікаво, а вона вже приземлилББААБББАААААХХХХ!!!!!!!!!лась
  Приземлилась. 

  Беру другу гранату, капітан пояснює, що з нею робити. Роблю. Розгинаю вусики, витягаю кільце, кидаю. Трохи довша пауза. І теж бабах. Трохи менший. 

  Біжу назад. І радію. Перший раз в життя я кидав гранату. Свято )

  Далі ми чекали поки всі інші докидають. 

  Нашу групу відправляють на інший навчальний пункт. Тут нам інструктор показує, як можна з допомогою запалу від гранати і пластиковою пляшки зробити непогану сигнальну розтяжку – це коли треба тільки звук. 

  Далі хлопці фотографувались біля танків. 

  Потім – обід. Зі свіжими помідорами і цибулею. 

  Потім – приїхали волонтери, які будуть викладати тактичну медицину. Вони привезли нам кавун! Це дуже всіх потішило. Подарували нашій роті маскувальну сітку, а мені – плетений паракорд. 

  Ввечері ми відпросились до волонтерів у гості. Гітара, м'ятний чай і розмови про різне. Наприклад про те, як працівники однієї айтіфірми вирішили відраховувати 1,5% податок на солдатів, хоча вони його не мають платити. І про те, як за рік вони зібрали 5 млн грн. 

  А ще – про те, що події, які зараз відбуваються, крім всього поганого, вони ще й зводять докупи особливих людей. Зі схожими цінностями і світоглядом. І це добре.

  Отакий був вчорашній день.

  Оригінал тексту

  Теги : військові навчання волонтери мобілізація призовники граната коктейль Молотова
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів