Грецька криза. Уроки для України

  7 Липня, 2015 17:13
  Розвиток подій на землі Еллади суттєво відволікає увагу європейської спільноти від української кризи. Проте це – далеко не найголовніший урок грецького піке для нашої держави та політичної еліти

  Уряд Ципраса – класичний уряд популістів, який вправно осідлав незадоволення грецького суспільства диктатом з боку євро-кредиторів. Практично кожен, хто хоч раз побував на грецькій землі, міг переконатися, що ця нація подарувала Європі не лише цивілізацію, але й левову частку загальноконтинентального пафосу. Саме тому грецьку кризу варто було придумати хоча б для протверезіння низки європейських політиків, які звикли ні в чому собі не відмовляти за рахунок економічних лідерів ЄС.

  Україна тим часом пережила спалах популізму у ставленні до валютних позичальників. Не знаю, чи пасуватиме Ципрасу коса Юлії Тимошенко або вила Олега Ляшка, але очевидно інше: популізм та євроінтеграція у нинішньому стані української економіки є несумісними. Керівництво нашої держави у попередні роки згаяло низку можливостей для здійснення перетворень. Не варто забувати, що в Україні нині найнижча середня зарплата в Європі – це ознака того, що популістські вправи будуть сприйняті на ура, проте можуть стати смертельними для нашої держави.

  Не менш важливий урок – в Європейському Союзі більше не налаштовані робити поступок з огляду на минулі заслуги. Час політичних рішень щодо розширення ЄС, що передбачали певні поступки кандидатам, минув. Україні варто зрозуміти, що ЄС не має досвіду інтеграції до своїх лав настільки великої та проблемної держави як наша, тому є серйозна потреба консолідації та напрацювання реального плану дій. Останні тенденції всередині ЄС засвідчують, що шлях євроінтеграції для нашої держави буде тривалим та непростим. 

  Отже, грецькі уроки для України прості – потрібна консолідація суспільства та політичної еліти, готовність до тривалого «кандидатського» періоду на шляху до ЄС та чітко сформульовані коротко-, середньо- та довготермінові цілі на шляху євроінтеграції. Звісно, якщо Україна справді налаштована потрапити до сім’ї європейських народів, а не імітувати рух у цьому напрямку.

  Теги : Євросоюз криза в греції Алексіс Ципрас
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів