Фірташ підіграв Тимошенко

  1 Травня, 2015 13:53
  У залі віденського суду олігарх Дмитро Фірташ був, як то кажуть, в ударі. І мова йде не про політичну партію, очолювану Віталієм Кличком

  Втім, про київського мера у австрійській столиці теж йшлося. Фірташ дав зрозуміти, що він «готував кандидата» на президентські вибори 2015 року проти Віктора Януковича. Цим кандидатом і був Віталій Кличко. Звичайно, Віталій Володимирович буде це заперечувати, проте факт весняної зустрічі в форматі Фірташ – Льовочкін – Кличко – Порошенко заперечити навряд чи хтось візьметься. Після неї, як відомо, лідер «УДАРу» зосередився на київських виборах, а Петро Порошенко пішов на президентські, де і отримав перемогу в першому турі. За словами Фірташа, «нас це задовольнило».

  Фірташ аргументував свою позицію протистоянням з Юлією Тимошенко, яка маніпулювала Майданом. Схоже, в олігарха коротка пам’ять або хибне уявлення про події Революції Гідності. Можливо, через тривале перебування з обмеженою свободою пересування у Відні він просто забув про події на Майдані та реакцію людей, які там зібралися, на першу появу там лідера «Батьківщини» після звільнення з ув’язнення. Нагадую: під час виступу Юлії Тимошенко було очевидним, що політик не резонує з людьми, які зуміли повалити владу та були готовими до подальших дій.

  Лінія захисту Фірташа у віденському суді була побудована на гіпертрофії його впливу на українську політику. Я далекий від думки, що людина, яка прокручувала масштабні оборудки з газом, не має жодних важелів впливу, але маю сумніви щодо щирості його заяв. Особливо після твердження, що він не брав і не давав хабарів, яке було зроблено в суді під присягою. Та й про свої взаємини з Януковичем Дмитро Васильович розповідав без ентузіазму. Цікаво, що його діловий партнер Сергій Льовочкін левову частку президентської каденції Януковича очолював його адміністрацію. Мабуть, руйнував режим зсередини. 

  Зауважу, що і нападки на Тимошенко виглядали б більш переконливими за умови, якби лідер «Батьківщини» не отримала нещодавно прайм-тайм в ефірі підконтрольного Фірташеві телеканала «Інтер». Цікаво, що і Дмитро Васильович, і Юлія Володимирівна перебували у розквіті свого впливу у теплих відносинах повного взаєморозуміння з Володимиром Путіним. Розумному, як кажуть, досить. І Фірташ вправно дав пас на Тимошенко, яка намагається повернутися до владних коридорів з енергією, вартою кращого застосування.

  Не буду стверджувати, що перед нами черговий прояв гібридної війни. Швидше ми стали свідками того, як у боротьбі за владні важелі представники деяких фінансово-політичних груп готові робити гучні заяви, аби змінити ситуацію в державі. Порошенко відповів Фірташу не словами, а підписом, поставивши президентський автограф під законом про ринок природного газу.

  Припускаю, що олігархічні одкровення про особливості української політики проживуть в інформаційному  просторі недовго. Україна має куди суттєвіші проблеми, ніж тиражування слів Фірташа, який несподівано приміряв на себе сутану сірого кардинала української політики.
  Теги : Фірташ суд Віталій Кличко Тимошенко
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів