Ідеальний непалізм

  5 Травня, 2015 14:48
  Якби казусу Шкіряка не сталося, його варто було придумати. Адже не кожного дня прагнення перехідної демократії погратися у цивілізовану державу обертається подібною трагікомедією.

  У цьому випадку все чудово – і місце проведення рятувальної операції, і методології, і швидкість її реалізації, і вартість. Проте суспільство пробачило б ці грішки одному з активістів Майдану, якби нова влада довела свою ефективність. Зрозуміло, що прагнення бути «як всі» обертається потребою дотримуватися різних формальних вимог. Зокрема – в частині планування, яке повинне здійснюватися не пальцем і не палкою. З цим спостерігаємо суттєві проблеми. І Шкіряк, який був присутній при затриманні своїх попередників-керівників ДСНС просто на засіданні уряду, намагається діяти енергійно, що в реаліях обертається імітацією бурхливої діяльності. 

  Особливої уваги заслуговують взяті Зоряном Шкіряком на борт журналісти, які потребують допомоги разом з нашими громадянами, що перебували у Непалі, та приліт подруги в.о. голови ДСНС разом з ним до місця рятувальної операції. Схоже, на зміну властивому та незнищенному у своїй безжальності вітчизняному непотизму приходить нове явище – непалізм. Саме так можна назвати показову неспроможність досягати цілей у критичній ситуації. 

  Сподіваюсь, що всі бажаючі українські громадяни з Непалу повернуться, і Зорян Шкіряк буде разом з ними. Але вже сьогодні необхідно усвідомити наступне: 

  - Минулі заслуги (в тому числі на Майдані) залишаються у минулому. Вони не спроможні замінити професійні якості.

  - Хороший хлопець – це не професія і навіть не стан душі. Подальша демонстрація куцості лави запасних для влади матиме критичні наслідки.

  - Після загибелі Небесної сотні та подій останнього року влада має бути завжди готовою прозвітуватися про свою роботу за гамбурзьким рахунком. І не варто шукати виключно «агентів Путіна» у тих, хто ставить логічні та зрозумілі запитання стосовно ефективності їх дій.

  - Українські політики повинні перестати діяти так, ніби у них є десь запасна країна. Попри наявність у них закордонних рахунків та влаштованих рідних за кордоном. В іншому випадку нам не варто розраховувати на побудову успішної країни. 

  Ось такий ідеальний непалізм з наслідками для всієї країни. 

  Теги : Непал Шкіряк
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів