Візовий режим з Росією або Як приховати власну політичну неспроможність

  22 Травня, 2017 18:17
  Сьогодні вже два поважні ЗМІ попросили прокоментувати достовірні чутки про те, що влада готує візовий режим з РФ

  Дипломатів вчать усе життя не відповідати на гіпотетичні питання. А експертам чхати на це. Тому я відповів.

  Припускаю таку можливість, і в контексті останніх рішень влади такий крок виглядає дуже логічним. Тим більше, що говориться владою про це давно. Введення візового режиму – це така страшилка для росіян, як і обіцянки Порошенка ввести воєнний стан в разі загострення на фронті.

  Запровадження візового режиму з точки зору зворотньої реакції суспільства для влади навіть безпечніший крок, ніж заборона російських компаній вкупі з їх програмним мотлохом. Адже в Росію їздять менше людей, ніж сидять в Однокласниках. Ну, і ті хто їздять в Росію, напевно в соцмережах виступають небагато, та й на протести не всі підуть.

  А ось чи буде у них причина протестувати – це хтозна. Якщо Росія у відповідь на введення Києвом візового режиму захоче залишатися "відкритою для громадян братнього українського народу" і не запровадить дзеркально візовий режим – це одна ситуація. Але чомусь здається, що уникнути цього кроку у відповідь Росія не зможе, і громадяни України будуть змушені вилаштуватися в черги при російських консульствах в Україні, підстави для існування яких благородно продовжує створювати українська влада.

  В цьому вся суть моменту – без розірвання дипломатичних відносин, без законодавчого визначення російської збройної агресії проти України, що би не вигадувала українська влада – це сприйматиметься як напівкрок, напівзахід; вигадка, призначена приховати власну політичну неспроможність.

  Введення візового режиму стане черговою спробою української влади грати на настроях найбільш політично активних громадян, патріотів. Критикувати цей крок буде важко, бо він нібито в правильному напрямку. Але підтримати й виправдати його буде ще важче.

  Адже по суті, стану війни повною мірою може відповідати не візовий режим, а заборона на подорожі між Україною та РФ за винятком тих випадків, на які існує згода українських спецслужб.

  Оригінал тексту

  Теги : Росія заборона візовий режим
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів