"Укравтодор" як випробовування. Чому призначення Новака є помилкою

  25 Жовтня, 2016 11:41
  Призначення Славоміра Новака, колишнього міністра інфраструктури Польщі, керівником Укравтодору – серйозна помилка, яка є свідченням нездатності української політики бачити усю картину

  Славомір Новак не є фахівцем в сфері транспорту. Не має відповідної освіти і досвіду роботу у цій сфері за винятком посади міністра. Це типовий несамостійний політик середньої руки, з таким ж невисокими амбіціями. Свого часу цей чоловік, працюючи в адміністрації польського президента, мріяв про посаду міністра молоді, як вершину своєї кар’єри. І лише волею долі та бажанням свого політичного патрона і покровителя Дональда Туска став міністром інфраструктури.

  Корумпованість пана Новака дрібна. За українськими масштабами. Але того, що було – любові до розкошів (хоча претензій до пана Новака є трохи більше за занадто дорогий годинник), було достатньо у Польщі для того, щоб отримати проблеми і зіпсувати репутацію.

  Тепер же заступництвом того ж таки Дональда Туска пан Новак знайшов хлібну посаду в Україні. В країні, де масштаби корупції значно вищі, ніж у Польщі.

  Отже, маємо непрофесіонала і людину, чию репутацію вже не назвеш бездоганною, на посаді, де встояти перед спокусами корупції буде значно важче, ніж у Польщі.

  Але ж є ще й інша сторона проблеми. Пан Новак і його політичний патрон Дональд Туск є представниками політичної сили, що в опозиції до діючої в Польщі влади. В опозиції з туманними перспективами отримати політичну перемогу і повернутися до влади. То що ж таке здобуває Україна, окрім ще однієї причини для роздратування діючої польської влади? З тією владою, з якою вже маємо проблеми, але маємо потребу заручитися її підтримкою в низці життєвоважливих питань.

  Ми влізли дуже в неприємний і невигідний політичний розклад. І нагадаю, що у прикупі лише сумнівні ділові та особисті якості кандидата.

  Можливо хтось думав, що цінність Новака в тому, що він не представляє жоден з українських політичних кланів, що б’ються за контроль над фінансуванням галузі. Можливо це і так. Поки що. Але як довго це триватиме, і наскільки це переважує усі інші проблемні аспекти цього призначення?

  При затвердженні на засіданні Кабміну С.Новак нескромно підкреслив свою заслугу (нехай і часткову на його думку) у "цивілізаційному стрибкові Польщі." Не згадав пан Новак лише те, що в плані розвитку інфраструктури цей польський стрибок фінансувався значною мірою Європейським Союзом. І це ще одна помітна розбіжність між Україною та Польщею.

  Оригінал тексту

  Теги : корупція Польща призначення Укравтодор Дональд Туск Славомир Новак
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів