Тема православ’я стала актуальною для Порошенка за рік до виборів

  19 Квiтня, 2018 15:09
  Я про спробу Порошенка "об’єднати українське православ’я"

  Проблема існує, вона гостра, і розмови про те, що "політики не мають втручатися в справи церковні" – не більше, ніж політичний інфантилізм або погано приховані спроби залишити все, як є в інтересах Москви.

  Усі Церкви творили живі люди. І кожна церква є творінням рук людей.

  І подолання розколу в українському православ’ї, як і сам розкол, – це не справа Церкви, а результат дій людей, політиків (як і перехід свого часу Київської митрополії з-під підпорядкування Константинополя в підпорядкування Москви).

  Але проблема об’єднання українського православ’я – це не лише проблема Української православної церкви Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви.

  Це прекрасно, що президент Порошенко знову поговорив зі Вселенським Патріархом (у 2012 році особисто знайомив міністра економіки Порошенка з Патріархом Варфоломієм і сподіваюсь, що Петро Олексійович виконав публічно дану того вечора обіцянку підтримати Вселенський Патріархат матеріально). Добре, що заручився підтримкою-листами-зверненнями представників двох згаданих вище Церков.

  Але спроба викреслити, винести за дужки процесу Українську православну церкву Московського патріархату не подолає розкол у православ’ї.

  І якщо Петро Олексійович не зрозумів до кінця позицію Вселенського Патріархату, то спробую пояснити: ВП хоче подолати розкол, а не зафіксувати його якісь нові лінії. Так, для того, щоб тема томосу (рішення про надання статусу автокефалії) набула для Константинополя (Священного Синоду Вселенського Патріархату) реального значення і звучання дійсно нас спонукають оформити відповідне прохання і від православної спільноти, і від державної влади.

  Верховна Рада вже висловлювала свою позицію. Сенсу робити ще якісь звернення я не бачу з однієї простої причини – для Вселенського Патріархату окремих звернень частини (але не всіх) православних церков України буде недостатньо.

  І саме на формування спільного бачення процесу подолання розколу в православ’ї серед українських віруючих та духовенства могла би бути спрямована діяльність президента Порошенка. Могла би.... Але не стала.

  В 2014 році ми пропонували свої послуги в цьому питанні. Пригадуєте, Валерій Чалий, як я попереджав Вас влітку 2014 року, що тема православ’я стане для Порошенка актуальною за рік до виборів, але це буде надто пізно? І пригадуєте, що Ви мені відповіли?

  Об’єднання українського православ’я в якійсь з форм має спершу стати фактом життя в Україні. Фактом життя, який цінується і оберігається державою. І лише після того Вселенський Патріархат набереться політичної мужності зробити свій крок. Вселенському Патріархату більше 2 тисяч років. Грати на догоду політикам держави, якій 20 з чимось років, які обираються в кращому разі на два терміни, ВП не буде.

  Наша влада, і багато хто серед нас все сподіваються, що питання стабільності гривні за нас вирішить МВФ, боротьби з корупцією – США, безпеки – НАТО, впливу ФСБ на РПЦ – Вселенський Патріархат. На жаль, так не буде. Спершу українська влада, обрана і підтримувана українським народом має вирішити усі ці питання. А далі все докладеться. Якщо воно ще буде потрібне.

  Узаконювати розкол і нашу бездіяльність Варфоломій не буде.

  Зараз же наступило несподіване "прозріння" президента – треба щось робити!

  І як завжди, розпочалась імітація. Імітація бурхливої діяльності по створенню Автокефальної православної церкви.

  Так не вийде.

  Чи і завдання ніхто не ставить? Лише піар!

  Оригінал тексту

  Теги : Порошенко піар автокефалія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів