Сакральні Мінські домовленості

  5 Сiчня, 2016 13:46
  Кажуть, що Мойсей отримав на горі Синай не лише письмову, але і усну Тору, яку тільки обрані священнослужителі могли передавати з покоління в покоління. Так здається, хочуть зробити і з Мінськими домовленостями

  Є текст (щоправда посланий не Усевишнім, а зовсім навіть навпаки), і є обрані священнослужителі, які, нам непосвяченим, пояснюють, про що ж насправді йдеться в Мінських домовленостях. Причому усна традиція цього гріхописання явно превалює над письмовою. Принаймні в іудаїзмі точно не було прийнято передавати Тору з уст в уста по телефону. У нас можна.

  Наступний мирний договір лідери України, Росії, Німеччини і Франції, очевидно, будуть підписувати в чаті, або шляхом твітт-листування. Це просто і не забирає багато часу: "У нас є договір, який не працює в жодному пункті. Пропоную укласти точно такий на наступний період". Цікаво, я уклався в 130 знаків твітту? Насправді це ж і є суть телефонних переговорів на тему Мінських домовленостей.

  Обговорення долі Мінських домовленостей лідерами "нормандської четвірки" по телефону навряд чи тривало довше і було чимось суттєвішим, ніж наведений тут проект дипломатичного твітту.

  Ну, щоправда "нормандці" ще уповноважили своїх міністрів закордонних справ (не ясно, щоправда, нафіга вони їм, якщо є телефон?) провести повну інвентаризацію Мінських домовленостей.

  А я пропоную зробити це також шляхом обміну твітт-повідомленнями: "Жоден пункт Мінських домовленостей не виконано повністю" запросто міг би написати П.Клімкін. "ОК", "+", "Уроди, ..ля" відповіли б йому у коментарях колеги-міністри.

  Серед шаманів, жерців та першосвященників, які трактують Мінські домовленості, бувають і дуже кумедні. Ось мені нещодавно довелось в ефірі 5-го каналу дискутувати з директором департаменту політики та комунікацій (не плутати з департаментом публічної дипломатії або Управлінням режиму та захисту інформації) МЗС України Олексієм Макеєвим.

  Так ось, утаємничений в усну спадщину мінського процесу просто заявив, що Мінські домовленості не мають строку дії і мають виконуватися усіма доти, доки не будуть виконані. Як можна більше року виконувати пункт про припинення в 00 годин 15 лютого 2015 року вогню, комедіант з МЗС не пояснив. Але цей його жарт все ж таки був другим за дотепністю після фрази про те, що евакуація громадян України з Катманду була серед найважливіших звершень МЗС України в 2015 році (ага, з МЗС за цю операцію нікого ж не звільнили, і у відставку ніхто не подав – значить звершення!).

  А поки українські дипломати від президента до Макеєва куражаться, Мінські домовленості, за їх словами і словами інших втаємничених в політику глобальної безпеки, щодня зберігають нам багато людських життів. 

  І не зберігають життя і здоров’я одного-двох убитих і кількох поранених. Але хіба малі жертви заважають дипломатичним звершенням і мирному процесу?

  Оригінал тексту

  Теги : МЗС мінські домовленості Павло Клімкін Нормандська четвірка дипломати
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів