Про діапазон жорсткості жорстких реакцій

  22 Квiтня, 2015 16:51
  Не всі знають, що публікації Майдану ЗС на тему визнання геноциду вірмен викликали передбачувану "емоційну" реакцію турецької дипломатії –представники турецького посольства в Києві висловлювали з цього приводу занепокоєння на зустрічі з керівництвом МЗС України

  Ну, я сподіваюсь, що в української дипломатії вистачило мужності пояснити нашим стратегічним партнерам, як працює демократія в плані забезпечення свободи слова і думки в Україні. Ну, або в гіршому разі, можна було відповісти, що більшу загрозу для двосторонніх відносин становлять заклики і спроби певних сил Туреччини перетворити музей Собору Святої Софії на мечеть або, скажімо, існування проблем в наданні офіційного статусу Вселенському Патріархату.

  Але для турецьких дипломатів, які, як ми тепер переконалися, уважно читають наші дописи, ми вирішили привести "свіженьку" цитату з інтерв’ю знаного російського дипломата – статс-секретаря і заступника міністра закордонних справ Росії Григорія Карасіна на тему геноциду вірмен і участі В.Путіна у відповідних урочистостях в Єревані:

  Вопрос: По Вашему мнению, какой реакции на поездку российского Президента следует ожидать от турецкой стороны, учитывая, в том числе, наши попытки сблизиться с Турцией, а также в контексте реализации проекта «Турецкий поток»? Не станет ли это неким раздражающим фактором для российско-турецких отношений?

  Ответ: Я надеюсь, что участие российского Президента в мероприятиях, посвященных столетию геноцида армян, которые пройдут в Ереване, будет правильно понято во всех странах, включая Турцию. Это часть истории, армянская община чрезвычайно многочисленна в России, историю надо чтить и из нее надо делать соответствующие выводы. Что касается политики двусторонних отношений со всеми нашими соседями, то в принципе они хорошо известны. Я думаю, что это не повредит, а наоборот покажет, что мы очень сбалансировано и вдумчиво относимся ко всем тем историческим датам, которые отмечаются.

  З нетерпінням очікуємо на жорстку реакцію турецької дипломатії.

  Оригінал тексту

  Теги : Путін геноцид турецький потік
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів