Про чіткість позицій ЄС з позиції Валерія Чалого

  25 Травня, 2015 09:41
  "Ах, обмануть меня не трудно!.. .
  Я сам обманываться рад!"

  Заступник глави АПУ Валерій Чалий так розповів Українській правді про переговори і стан вирішення питання про безвізовий режим України з ЄС за підсумками саміту Східного партнерства:

  "Наша позиція була наступна – вибачте, постійно нові умови і війна, як пояснення неможливості пересування українців, нас не влаштовує. Ми відстояли цю позицію і тепер ми маємо дуже чітку позицію, що до кінця 2015 року має відбутися огляд виконання, і зразу після цього – рішення про безвізовий режим для українців".

  А тепер – як про це написано у підсумковому документі саміту "східного партнерства" ЄС, п.23:

  "... Вони привітали прогрес, досягнутий Грузією та Україною відповідно, в імплементації їхніх Планів дій щодо візової лібералізації (ПДВЛ), як це відображено в останньому Звіті Європейської комісії щодо стану виконання. Вони очікують на виконання Україною та Грузією 2-ї фази їхніх Планів дій щодо візової лібералізації та досягнення усіх критеріїв через реалізацію усіх необхідних реформ, та вітають готовність Комісії зробити усе необхідне з метою підтримки України та Грузії у виконанні їхніх ПДВЛ, а також її {ЄК} наміру надати до кінця 2015 року звіт щодо прогресу України та Грузії відповідно. Виконання усіх критеріїв дозволить закінчити ПДВЛ, а також дозволить Комісії запропонувати Європейському парламенту та Раді звільнити громадян України та Грузії відповідно від візових вимог згідно з положеннями Регуляції 539/2001 ...."

  Можливо Валерій Чалий говорить про якісь домовленості, що не відображені в підсумковій декларації, адже в цьому документі немає нічого про "чітку позицію" про "огляд виконання ПДВЛ до кінця року і після цього – безвізовий режим для українців".

  В документі наведено кардинально відмінний спосіб логіки: спершу Україна виконує усе, що записано в ПДВЛ, далі це відображається в звіті, який має відбутися до кінця 2015 року, а потім ЄК зможе запропонувати Європарламенту та Європейській раді прийняти рішення про безвізовий режим для громадян України. 

  Тобто, з думкою Чалого є дві разючі відмінності: по-перше, Україна має все виконати і це має бути відображено у звіті до кінця 2015 року, а, по-друге, ЄК на підставі звіту про повне виконання Україною своїх обов’язків зможе запропонувати (яке прекрасне чітке слово!) ЄП та ЄР прийняти відповідні рішення.

  А ось коли ЄП та ЄР зможуть прийняти ці рішення, чи зможуть взагалі (тобто саме те, що на думку Чалого є "чіткою позицією"), і що в процесі прийняття ними політичного рішення не виникнуть нові обставини чи міркування, в документі нічого не сказано.

  Сподіваюсь, що Валерій Чалий знає, але з міркувань таємності не говорить нам більше, інакше конкретна мова конкретного документу повертає до слів Пушкіна.

  Оригінал тексту

  Теги : безвізовий режим ЄС Східне партнерство Чалий
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів