Чому підготовка влади до "битви під Краківцем" є провокація?

  10 Вересня, 2017 11:55
  Влада намагається не забезпечити дотримання законності, а підштовхнути/спровокувати опонентів на порушення

  Завдання влади – слідкувати за дотриманням законності (ну, і дотримуватися законів теж). Будь-яку ситуацію влада має розглядати з точки зору дотримання права і можливих наслідків його порушення.

  Чим загрожує Україні в’їзд Саакашвілі? Та нічим. Навіть якщо влада вважає його злочинцем, то небезпечними слід вважати тих злочинців, які ховаються від правосуддя, а не тих, які поспішають в його руки.

  То чому б спокійно не пропустити його в Україну, вилучивши паспорт (якщо вже так руки чешуться це зробити) або й з паспортом, попередивши на кордоні про особливості його правового стану в Україні і необхідність врегулювати ці питання?

  Потрапивши в Україну, Саакашвілі легко перетворюється на об’єкт для різних правових маніпуляцій, в тому числі затримань, арештів і т.д. (якщо є за що). Його політичну діяльність можна легко дезорганізувати судами про позбавлення громадянства, процесами видворення і тд.

  Тобто його в’їзд в Україну не несе ніяких серйозних потрясінь, загроз, в тому числі порушення законності. Навпаки, якщо Саакашвілі причетний до якихось злочинів чи порушень законність значно легше відновити, коли він перебуватиме в Україні, а не поза її межами.

  Які можуть бути ускладнення і порушення закону в тому числі громадського спокою під час перетину кордону? Ну, можуть теоретично його колеги і група підтримки побузити, можуть перешкоджати якимось процесуальним діям.

  Які адекватні приготування слід здійснити для упередження таких ситуацій? Думаю, схованих за дальньою хатою 10-ти спецназівців цілком достатньо, а на КПП можуть чергувати один-два наряди поліції, завданням яких буде швидше зафіксувати можливі порушення з боку Саакашвілі і групи його підтримки, ніж затримувати/заарештовувати і тд. Я вже пояснив чому – бо "прорив" Саакашвілі в Україну не таке вже й зло. Особливо якщо порівняти з можливістю силового протистояння на КПП.

  А задокументовані можливі злочини Саакашвілі в момент перетину кордону зроблять його легшою мішенню в процесі правового переслідування.

  Але влада робить інакше. Вона нагнітає. В чому суть цих напіввійськових приготуваннях ескалації біля КПП "Краковець"?

  Думаю, що причини далеко не правові. Єдина причини приготувань влади – залякування. Залякування Саакашвілі – не в’їжджай. Залякування громадян – що би ви не робили, ми сильніші за вас.

  Залякування опонентів і громадян, демонстрація сили перед мирним натовпом – це цілком незаконна дія влади, яка дає громадянам усі підстави для обурення і спротиву.

  Таким чином влада провокує і водночас організовує обурення, неспокій, можливі заворушення на кордоні. Таким чином влада намагається не забезпечити дотримання законності, а підштовхнути/спровокувати опонентів на порушення.

  Провокатори довго не живуть.

  Оригінал тексту

  Теги : Саакашвілі Краковець
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів