Росія почала переживати, що "втрачає Білорусь"

  27 Березня, 2017 10:28
  Що відбувається в Білорусі? На наших очах повторюються події 2010 року

  Тоді, після потепління відносин із західними країнами та суттєвої внутрішньої лібералізації у 2009 році, через неадекватно різку реакцію на інспіровані ззовні масові заворушення в день президентських виборів 19 грудня Білорусь знову була відкинута до геополітичної орбіти РФ.

  Те ж саме спостерігаємо і у 2017.

  Лукашенко ще донедавна насолоджувався репутаційними бонусами від створення переговорного майданчика по Україні в Мінську, санкції почали ослаблювати, Білорусь запровадила безвізовий режим для громадян західних країн.

  Але Росія почала переживати, що "втрачає Білорусь". Глава ФСБ видає укази про відновлення зони прикордонного контролю на межі з Білоруссю. 3 лютого Лукашенко проводить рекордну за тривалістю 7-годинну прес-конференцію, на якій звинувачує Росію у невиконанні міжнародних договорів та не стримує себе в оцінках некоректної поведінки РФ.

  Через декілька тижнів по всій країні проходять марші проти президентського «Декрету про дармоїдів», які у всіх деталях висвітлюють РосСМИ. Масштаб заходів вражає, якщо врахувати слабкий розвиток громадських організацій та опозиційних політичних партій в цій країні. Часто серед організаційного ядра демонстрацій помітно структури, які отримують фінансування в рамках фондів Русского міра.

  Ситуація нагнітається щотижневим повторенням демонстрацій аж до 99 річниці створення Білоруської народної республіки, яку відзначають 25 березня. Тільки тут під роздачу попадає вже національно-патріотична публіка.

  Що відбувається далі – ви знаєте з новин. А тепер зможете і спрогнозувати наступні кроки США та ЄС, як і майбутній маневр самого Лукашенка.

  Так кремлівські спеціалісти маніпулюють майданівськими фобіями підстаркуватого диктатора, змінюючи майбутнє не лише Білорусі, але й всього регіону.

  Оригінал тексту

  Теги : Білорусь Росія фсб лукашенко масові заворушення
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів