Програма "закріпачення" від Міністерства освіти

  19 Квiтня, 2018 15:50
  У Гриневич намагаються вирішити проблему нестачі шкіл не будівництвом нових, а введенням "шкільної прописки"

  Міністерство освіти і науки вирішило відновити традиційний для України інститут кріпацтва. Поки що почали з батьків першокласників. Про цей йдеться в новому порядку зарахування дітей у перші класи.

  Він вже «пройшов обговорення з громадськістю», але не був погоджений Міністерством юстиції, тому поки не вступив в дію. Попри це, МОН користуючись телефонним правом та «рекомендаційним листом» вже запроваджує в українських школах ці нові правила.

  Відповідно до ідеї МОН, тепер всі діти повинні ходити в школу за місцем реєстрації батьків. На думку чиновників ця ідея має вирішити проблему нехватки місць в школах, особливо у великих містах. Логіки та здорового сенсу в цій ідеї небагато.

  Дійсно існує серйозна проблема перенаповнення шкіл у великих містах та їх супутниках. Навколо Києва за рік виростає кілька мікрорайонів на 10 тис мешканців, в яких не має жодної школи чи дитячого садка. Як можна вирішити цю проблему? Будівництвом нових шкіл. Все просто і логічно.

  Проте, згідно законодавства, Міністерство освіти не може будувати, відкривати чи закривати школи. Це – повноваження місцевого самоврядування. Тобто відсутність школи в новому мікрорайоні це не відповідальність міністерки Гриневич, а прокол мерів Кличка, Карплюка, Сапожка, Момонта та інших.

  МОН в цій ситуації, в рамках своїх повноважень, не може вирішити проблему. Але замість того щоб чесно про це сказати, намагається корчити з себе супергероя і пробує запровадити прив’язку дітей до найближчої школи. Тобто не вирішує проблему, а створює ряд нових.

  За задумом Міністерства освіти, спочатку протягом 30 днів має відбутись зарахування дітей тільки за місцем їх проживання. Якщо Вас не влаштовує якість освіти в найближчій до Вас школі, чи ви хочете щоб дитина вчилась в спеціалізованій школі, то після того як були зараховані всі діти за місцем проживання, у Вас є 15 днів щоб проситись в іншу школу. АЛЕ тільки за умови, якщо там залишились вільні місця. І тут перша проблема – звідки взятись вільним місцям, якщо ВСІ школи вже переповнені, а нових не будують? В окремих школах Києва в класах по 40 дітей, при нормах в 20-25, а деякі школи столичної агломерації вже навчаються у три зміни. Можна скільки завгодно перекладати в різні кишені купюру в 10 гривень, але від того вона не перетвориться на 20 грн. Так, і тут – скільки не тасуй дітей в переповнених школах, нові всі одно самі себе не побудують.

  Тобто, якщо раніше батьки були вільні обирати дитині найкращу школу з того що вони можуть собі дозволити, але мали умовно гарантоване місце в школі свого району. То тепер батьки будуть зобов’язані вчити дитину в школі «зони свого обслуговування», і тільки якщо їм пощастить вони зможуть перевести її в кращу.

  Але і це буде зробити не так просто. Бо щоб зарахувати свою дитину в іншу школу, вам доведеться ВЗЯТИ ДОВІДКУ в школі до якої ви приписані, що там дитину ще не зарахували. Нагадую, у Вас на цей процес – 15 днів. При тому що в «приписані школі» немає ніяких зобов’язань ці довідки Вам видавати. Захочуть дадуть, не захочуть – немає бланків, приходьте завтра, і тільки після того як Ви переконаєте директора.

  Катастрофічною є ситуація для батьків, які винаймають житло, оскільки від них будуть вимагати нотаріально завірений(!) договір оренди. Всіх хто стикались з проблемою пошуку житла в Києві можуть оцінити абсурдність ідеї.

  Всю критику ідеї «шкільної прописки» Міністерство освіти відкидає, а противників автоматично зараховують в корупціонери. Хоча саме пропозиції МОНу стимулюють корупцію – вже зараз в мережі пропонують придбати фіктивну прописку біля кращих шкіл, а директори шкіл радісно потирають руки, отримавши можливість «притримати вільні місця» для дітей найбільш схильних домовлятись.

  Міністерству освіти слід відмовитись від ідеї закріпачення школярів, і почати шукати адекватні методи та шлях збільшення шкіл в містах з інтенсивною забудовою. Тільки тоді ми зможемо сказати, що в дітей є шанси на якісну освіту і хороше майбутнє.

  Теги : Міносвіти прописка Гриневич школи
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів