Навіщо влада підняла «квартирне питання» громадських активістів?

  15 Вересня, 2016 14:38
  Існує лобі-група народних депутатів, яка опікується зривом е-декларування

  Топ-темою політичного фейсбуку стало придбання екс-журналістом та народним депутатом Сергієм Лещенком квартири в центрі столиці. Буквально вчора почався новий квартиро-гейт вже щодо житла Світлани Заліщук. Списів в цих суперечках було поламано не мало, і кожен свою думку сформував, але і прихильники і противники навряд будуть заперечувати що ця дискусія була організована та координована PR-службами влади. Про це свідчили і сотні незнайомих ботів, які приходили в коментарі, і зливи конфіденційної інформації з податкової, і скани документів, які теж не могли отримати «прості смертні». Чому ж влада вирішила «помочити» колишніх громадських активістів та журналістів?

  Перша версія, яка здавалась очевидною поки обговорювали Лещенка – зниження рівня довіри до його антикорупційних заяв та публікацій. Серед «звинувачених» Лещенком і гаманець «НФ» - Мартиненко, і права рука Порошенка – Ігор Кононенко, і куратор прокуратури Грановський. І звичайно, що люди будуть менш охоче поширювати пости Лещенка після скандалу з його квартирою. Тож ця версія була логічною поки не почали «мочити» Заліщук, яка менше опікується антикорупційною темою, а більше правами людини та міжнародними відносинами.

  Друга версія, яка може спасти на думку – кампанію по дискредитації запустили, щоб знизити їх рейтинги, як політиків. І Лещенко і Заліщук нещодавно увійшли в правління партії «ДемАльянс». Проте ця версія має багато логічних протиріч. Треба розуміти, що «валити» рейтинги іншої партії будуть виключно в 2-х випадках: якщо скоро вибори і якщо ця партія конкуренти на вашому електоральному полі.

  Рейтинг партій влади не просто низький, він критично низький. БПП – 8%, «Народний фронт» - 2%. Очевидно, що вибори для них це політичне самогубство, і вони використають всі можливі інструменти аби цей парламент «досидів до кінця».

  Так само очевидно, що виборці «ДемАльянсу» і виборці партій влади – це різні люди. Електорат «ДемАльянсу» ніколи не проголосує за екс-регіоналів з Блоку Порошенка та навряд підтримає представників «Народного фронту». В той же час «ДемАльянсу» немає що запропонувати виборцям БПП та НФ – ні гречки, ні грошей, ні халявних дитячих майданчиків.

  Об’єктивно виборчими конкурентами «ДемАльянсу» є «Самопоміч», яку можуть підтримати ІТшники,  «Сила людей», яку можуть підтримати «противсіхи», що раніше голосували за «Самопоміч», а до цього за «Свободу», але аж ніяк не БПП і Народний фронт.

  Щоб адекватно сприйняти третю версію «квартирної кампанії» варто поглянути на ситуацію трохи ширше. Усталеною думкою є ідея, що політики у владі використовують її для свого збагачення. Саме для цього вони купили місця в списках та округах. Завадити збагачуватись їм може три речі: відсутність можливості заробити/вкрасти (перевибори) відсутність грошей, які можна вкрасти (траншу) і покарання за крадіжку.

  Перевиборів немає, транш дають, отже єдине що може завадити політикам в цій ситуації це неможливість сповна насолодитись краденим. І тут важко не згадати про топ-тему серпня – запуск е-декларування.

  Попри шалений опір влади, процес був запущений, але корупціонери не збираються так просто здаватись. Існує лобі-група народних депутатів, яка опікується зривом е-декларування. Публічними спікерами її є депутати від «Народного фронту» Антон Геращенко та Іван Вінник. Ця група не полишатиме спроб знищити е-декларування, як інструмент боротьби з корупцією. Детальні варіанти були описані в статті Шабуніна, і деякі з них вже були запущені.

  Зокрема, депутаткою від «Народного фронту» Тетяною Донець зареєстрований законопроект, що каструє е-декларування, перетворюючи його в беззубого песика. Але реєстрація законопроекту це лише перший крок. Щоб отримати результат потрібно знайти 226 самогубців з числа народних депутатів, які проголосують за цей законопроект в першому, а потім ще й в другому читанні. І їм звичайно дуже хочеться, але дурним нема – після такого голосування буде неможливо відмитись від тавра корупціонера.

  Тому лобі-групі потрібні дуже сильні і жорсткі аргументи щоб переконати своїх колег здійснити цей самовбивчий акт. І тут вони отримують прекрасний аргумент – «Квартира Лещенка».

  Я вже уявляю, як Геращенко чи Вінник в кулуарах, або ресторанах будуть пояснювати лякливим депутатам: «Ви подивіться, як почали мочити Лещенка і Заліщук коли педалювали тему їх квартир. Так це з їх репутацією, і хоча б якимись поясненнями звідки в них гроші. А тепер уявіть що зроблять з вами, коли всі побачать що у вас маєтки на бабцю записані, майбах на коханку і яхта на двоюрідного брата. Та вас же просто розірвуть на шмаття, ви навіть не встигнете нічого пояснити».

  Тому саме ця версія здається найбільш адекватною: Розкручування теми житла Лещенка і Заліщук було запущено саме для того, щоб змусити народних депутатів проголосувати за кастрацію е-декларування. І поки НАБУ розбирається з грошима Лещенка, я б радив політичній фейсбук тусовці слідкувати за руками, які намагають залізти їм в кишеню.
  Теги : корупція сергій лещенко Антон Геращенко Народний Фронт НАБУ світлана заліщук е-декларування Демальянс
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів